Czółenka na słupku, koturnie, a może szpilki – które buty wybrać w tym sezonie?

Czółenka na słupku, koturnie, a może szpilki – które buty wybrać w tym sezonie?

Każda kobieta uwielbia robić zakupy i przeważnie szafa pęka w szwach. Ale i tak zawsze jest jeden i ten sam problem – nie mam w co się ubrać! Każdy mężczyzna słyszał to przynajmniej raz w życiu. I owszem jest to problem, bo odpowiednie dobranie stroju wymaga wprawy i dobrego oka. To samo dotyczy butów. Które pasują do jakiego stroju i na jaką okazję?

Jakie buty muszą znaleźć się w każdej szafie prawdziwej kobiety?


Jest to z pozoru łatwe zagadnienie, ale i tak pomimo wielu par butów zawsze jakichś brakuje. Ale jakie jest absolutne minimum, które musi znaleźć się u każdej pani? Przede wszystkim szpilki – numer jeden na liście. Najlepiej w czarnym kolorze, choć dobrze jest mieć kilka par w różnych odcieniach. Nie może zabraknąć także balerinek eleganckich i tych bardziej sportowych. Czółenka na słupku skórzane oraz na koturnie to kolejna pozycja, która sprawdzi się na co dzień do pracy lub na zakupy. Kozaki na płaskiej podeszwie i dobrze by było, jakby były jeszcze eleganckie na szpilce lub słupku. Klapki na lato i adidasy na spacer po lesie lub do biegania. Panie, które preferują spacery po górach powinny mieć także górskie buty trekkingowe zimowe i wiosenne. I w sumie to by było na tyle. Choć oczywiście, każda dodatkowa para butów na pewno się przyda na niejedno wyjście.

Wybierając obuwie należy zwrócić uwagę na ich wykonanie i jakość. Najlepiej kupować buty skórzane, gdyż posłużą one znacznie dłużej niż te wykonane z materiałów sztucznych i syntetycznych.