Czym należy się sugerować przy wyborze butów dla dziecka?

Czym należy się sugerować przy wyborze butów dla dziecka?

Warto mieć świadomość, że obecnie wybranie butów dla dziecka jest zdecydowanie trudniejszym zadaniem niż mogłoby się wydawać. Nie wszyscy rodzice wiedzą bowiem, jakie kwestie koniecznie powinno się uwzględnić przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Cena

Należy zdawać sobie sprawę, że grube i sztywne podeszwy nie będą najlepszym rozwiązaniem. Dzieci powinny bowiem chodzić w obuwiu posiadającym giętką, a także sprężystą podeszwę, która będzie praktycznie w ogóle nie wyczuwalna na nodze. Świetnym przykładem mogą być buty w motyle renomowanej firmy.

Godny uwagi jest również fakt, że będzie to miało istotne znaczenie dla mięśni stopy. W przypadku obuwia o twardej podeszwie nie będą one mogły się odpowiednio rozwijać. Można to jednak sprawdzić w bardzo prosty sposób. Wystarczy bowiem nagiąć buty w okolicach zginania palców.

Zapiętek

Należy mieć świadomość, że bardzo częstym mitem jest zaopatrywanie dziecka w obuwie z sztywnym, a także twardym zapiętkiem. Najbardziej istotne znaczenie ma fakt, aby wspomniany zapiętek właściwie przylegał do stopy, a także pozostawiał właściwą swobodę ruchów. Koniecznie trzeba bowiem zaznaczyć, że noga w trakcie stawiania kroków będzie pracowała. Nie jest zatem rekomendowane, by była unieruchomiona.

Czubek butów

Nie jest również zalecane kupowanie swoim dzieciom butów z tzw. czubkami. Rekomendowane jest bowiem, by przód buta posiadał półokrągły nosek. W ten sposób rodzic może mieć całkowitą pewność, że dziecko nie będzie miało ściśniętych paluszków.