Jakie powinny być buty do nauki chodzenia?

Jakie powinny być buty do nauki chodzenia?

Nauka chodzenia wymaga czasu. Na początku maluch chodzi, przytrzymując się mebli, robi to dość nieśmiało, ale z czasem udaje mu się dopracować tę trudną sztukę przemieszczania.

Pierwsze kroki dziecko stawia na bosaka, ale w późniejszym etapie buty do nauki chodzenia odgrywają bardzo ważną rolę.

Pierwsze buciki

Wybór pierwszych butów jest kluczowy dla prawidłowego rozwoju stóp, dlatego kupując obuwie, należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy:
1. Wysokiej jakości materiał, najlepiej jeśli będzie to naturalna skóra,
2. Zaokrąglony i szeroki czubek, pozwalający na swobodne poruszanie palcami,
3. Sztywny, ale dość sprężysty zapiętek,
4. Zapięcie w postaci rzepów lub sznurowadeł, zapewniające stabilność,
5. Buty powinny być lekkie, żeby nie obciążać stóp.

Co trzeba wiedzieć o butach do nauki chodzenia?

Wielu rodziców, z uwagi na oszczędności, zakłada dziecku buty po starszym rodzeństwie. Niestety nie jest to dobre, zwłaszcza jeśli chodzi o buty do nauki chodzenia. Każdy, nawet dziecko, posiada indywidualny kształt stopy, do którego dopasowują się wkładki. Zakładając maluchowi używane buty, można sprawić, że nie będzie on stawiał stóp w sposób naturalny dla siebie. Ważne są także względy higieniczne. Pierwsze buty powinny być przewiewne, pozwalające skórze oddychać, a także mieć porządne szwy. Oprócz tego dobrze jest wybrać takie buty, które mają antypoślizgową podeszwę i są elastyczne. Najlepiej, żeby zginały się w 1/3 długości, czyli tak, jak naturalnie zgina się stopa. Takie rzeczy jak odblaski i inne ozdoby są miłym dodatkiem, ale nie są niezbędne.