Na co zwracać uwagę przy zakupie półbutów damskich na słupku?

Na co zwracać uwagę przy zakupie półbutów damskich na słupku?

Zakup półbutów damskich na słupku może być dość trudny. Ma to związek z ogromnym wyborem i z tym, że w każdym sklepie obuwniczym jest przynajmniej kilkanaście różnych modeli tego typu butów. Na co należy zwracać uwagę przy zakupie?

Kształt i wysokość obcasa

półbuty damskie naturalna skóraPółbuty damskie na słupku z założenia powinny mieć masywny obcas o podstawie kwadratu. Zdarza się jednak, że podstawa ta jest szersza niż fragment obcasa, który jest umieszczony w samym bucie. Dzięki temu rozwiązaniu w takich półbutach chodzi się wyjątkowo wygodnie. Na komfort użytkowania duży wpływ ma też wysokość obcasów. Dla zdrowia kręgosłupa najlepsze są obcasy wysokości 1,5 do 3 cm. W sklepach można jednak kupić półbuty na słupkach o wysokości kilkunastu centymetrów. Są to modele bardzo kobiece i zdecydowanie bardziej wygodne, niż klasyczne szpilki. Wszystkie te rodzaje znaleźć można w jednym miejscu, jakim jest sklep Zapato, znajdziemy tam modne i dobrze wykonane półbuty damskie na słupku w bardzo przystępnej cenie, co sprawia, że marka jest godna polecenia.

Sposób wkładania

Wiele półbutów damskich na słupku jest wiązanych. Delikatne sznurowadło w odcieniu butów jest dyskretne i równocześnie eleganckie. Półbuty jednak często dostępne są także w wersji wsuwanej. Nie wszystkim będzie ona odpowiadała. Niektóre panie mają zbyt wysokie podbicie, by wygodnie czuć się w butach wsuwanych. Dla nich zdecydowanie lepszą opcją będzie obuwie wiązane. Warto też pamiętać, że czasami dostępne są buty z krótkim zamkiem błyskawicznym ułatwiającym ich wkładanie i zdejmowanie. Suwak jest ukryty od wewnętrznej strony nóg, by nie rzucał się zanadto w oczy.