Wysokie półbuty na obcasie: co powinieneś wiedzieć?

Wysokie półbuty na obcasie: co powinieneś wiedzieć?

Wysokie obcasy to wciąż kontrowersyjny temat wśród kobiet. Półbuty na obcasie są noszone przez wiele kobiet, od tancerek baletowych po modelki. Jednak nie wszystkie kobiety uważają je za atrakcyjne. Wiele kobiet uważa je za bolesne i trudne do chodzenia. Noszenie takich butów wiąże się z obawą przed kontuzją. Pomimo kontrowersji, wysokie obcasy pozostają popularnym wyborem obuwia damskiego.   

Dlaczego kobiety uwielbiają półbuty na obciasie?

Wysokie obcasy są często określane jako „cudowne” buty. Niektórzy twierdzą, że kobieta w szpilkach wygląda atrakcyjnie i pięknie. Dodają wzrost do już istniejącego wzrostu kobiety. Dodatkowo wysokie obcasy dają złudzenie, że kobieta ma więcej krągłości niż w rzeczywistości. Złudzenie to potęguje się jeszcze bardziej, gdy kobieta nosi krótkie spódniczki lub dżinsy, które zasłaniają spód jej stóp. Dlatego kobiety, które lubią nosić takie stroje, będą wybierać szpilki zamiast płaskich butów w każdy dzień tygodnia.   Kobiety noszą szpilki od czasów starożytnych. Egipcjanie nosili platformy już w 3000 pne. W XIX wieku Paryż był gospodarzem pierwszego pokazu mody, w którym uczestniczyło kilka modelek i tancerek baletnic na wysokich obcasach.

Obecnie wiele kobiet decyduje się na noszenie wysokich obcasów w celach modowych lub sportowych. Niektórzy użytkownicy wysokich obcasów to modelki, pielęgniarki, tancerki, sportowcy i celebryci – wszyscy noszą wysokie obcasy do swojego zawodu. Chociaż wiele osób uważa je za atrakcyjne, niektórzy nie. Wielu tancerzy nosi wysokie obcasy, aby zwiększyć swoją elastyczność i zmniejszyć zmęczenie podczas występów. W rzeczywistości wielu sportowców wykorzystuje dodatkowy wzrost uzyskany dzięki noszeniu wysokich obcasów, aby zyskać przewagę nad przeciwnikami. 

Najmodniejsze półuty na obciasie – jakie wybrać?

Szeroka gama szpilek sprawia, że z łatwością dobierzesz stylizację na wszystkie oficjalne okazje. Do pracy wybierz buty na koturnie, jeśli obowiązuje Cię ścisły dress code – np. na stanowisku. Nie tylko będziesz świetnie wyglądać, ale co najważniejsze Twoje stopy będą czuć się bardziej komfortowo niż w szpilkach. Alternatywą dla takich butów są niskie obcasy. Czarna wersja półbutów damskich na obcasie dostępna na zapato.com.pl, to uniwersalna klasyka. Uzupełnią każdą biurową stylizację z białą koszulą i granatową lub czarną spódnicą. Równie dobrze w tej roli prezentują się beżowe lub różowe czółenka w kolorze nude. Jeśli czekasz na mniej lub bardziej oficjalne wydarzenie, możesz zdecydować się na stylizacje w jasnych, pastelowych kolorach.